Óriási üzlet lesz a Unitedből
Bár rég volt manchesteri meccs, dőlnek a hírek a klub körül, melyek igen megosztóak lesznek a szurkolók körében.
Az új tulajdonosi kör változtatott elgondolásán és immár nem az a cél, hogy teljesen új stadiont építsenek fel az Old Trafford helyett, hanem a jelenlegi stadion átépítése lépett előtérbe. Egyes információk szerint ennek fő oka az, hogy a manchesteri önkormányzat 41 millió fonttal megtámogatná a projektet, mely arról szólna többek között, hogy a vasúti sínek felöli lelátót teljesen lebontanák és úgy építenék meg, hogy a vágány bekerülne a pálya mellé, ezzel plusz látványosságot adva a turistáknak és egy komplett vasúti megállóhelyet is kialakítanának a lelátó belsejében. Az önkormányzat a 41 millió fontos egyszeri támogatás mellett minden évben 4,1 millió fonttal járulna hozzá az állomás működtetéséhez, amit egyébként úgy termelne ki, hogy meccsidőben elhaladó vonatok esetében a pálya felé néző helyekre felárat kérne az utasoktól.
Nem ez lenne az első ilyen stadion, ahol vonat szeli át a "mérkőzést", hiszen Szlovákiában van már hasonló.
A vezetőség mai nyilatkozata szerint a cél az, hogy a labdarúgás minél nagyobb üzlet legyen, és minél több emberhez elérjen, ennek ez a projekt lenne az egyik zászlóshajója.
Másik érdekes tervezet nem mástól származik, mint Elon Musktól. A milliárdos üzletember kiszemelte magának a Manchester Unitedet. De még mielőtt bárki örülne annak, hogy Musk megvenné a klubot, nem erről van szó. Csupán a cél az, hogy a manchesteri játékosokról nevezze el 2027-ben bemutatásra kerülő új autóit, melyek a Tesla gyárából gurulnak ki.
A Cybertruck-kal megmutatta a gyártó, milyen formabontó dizájnt képes behozni a köztudatba, de ennél még tovább menne a cég. Kiszivárgott tervek szerint például a 2027-es Tesla Shaw csomagtere a gyár szerint akkora lesz, hogy oda akár egy hordágy is beférne, míg a Cybertruck Harry verziójának áramvonalait Maguire arcáról mintáznák.
Jól látható tehát, hogy a vezetők a Manchester Unitedből világméretű üzletet kívánnak létesíteni és a sport csak a második helyre szorul. Ennek újabb jele, hogy Muskkal annyira szoros üzleti kapcsolatot kívánnak kötni, amilyet csak lehet.
A multimilliárdos üzletember azt szeretné elérni, hogy a legközelebbi amerikai túrára már úgy menjen a csapat, hogy egy általa gyártott robot is a keret tagja legyen. Erről épp ma nyilatkozott Elon: "Jelenleg is fejlesztés alatt áll egy robotunk, melyet hamarosan a pályán is láthatnak, egyelőre csak előszezonban. Azt tudom elmondani, hogy ez a technika forradalmasítja a labdarúgást, hiszen egy ilyen robot ára 4,1 millió dollár és bár jelenleg még nagyon kezdetleges szinten van labdarúgás terén, a Manchester United nem járna rosszabbul, mint a Bebe-üzlettel."
ManUtdFanatics.hu
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!