Amorim arra számít, érezni fogják az edzőpályán töltött hét hatásait

Ruben Amorim arra számít, a Manchester United játékosai érezni fogják annak előnyét, hogy a vasárnapi, Tottenham Hotspur elleni idegenbeli bajnokit megelőzően hét közben nem kellett pályára lépniük.


A Vörös Ördögök legutoljára február 7-én, a Leicester City elleni győztes 4. fordulóbeli FA-kupa mérkőzés keretében léptek pályára és most abban reménykednek, hogy a carringtoni edzőpályán töltött több, mint egy hétnyi idő pozitív hatással lesz majd rájuk, amikor délnek, London felé veszi az irányt.

 

Bár Amorim arra tett utalást, hogy a mérkőzést megelőzően több játékos esetében is erőnléti problémákkal küzdenek, reményei szerint a fővárosban az utóbbi hetekhez képest lendületesebb játékkal tudnak előrukkolni.

 

"Bizonyos játékosok esetében voltak problémáink a hét végén" - kezdte a portugál vezetőedző a klubmédiának.

 

"És ez volt a legnehezebb része a hétnek."

 

"Ez egy jó hét volt számunkra ahhoz, hogy a játék fizikai, de emellett taktikai aspektusain is dolgozhassunk."

 

A téli átigazolási időszakban érkezett Patrick Dorgu, aki a Rókák ellen 2-1-re megnyert kupameccsen debütálhatott újdonsült csapatában, is jobban meg tudta találni a közös hangot új társaival a több edzőpályán eltöltött napnak köszönhetően.

 

"Együtt dolgoztunk vele és mostanra már jobban érti, hogy miként akarunk játszani" - tette hozzá Amorim.

 

"Vannak bizonyos szokásai, amiket az előző klubjából [Lecce] hozott magával. Az első pillanatokban voltak dolgok, amiket változtatnia kellett, de ez egy jó hét volt számára is."

 

 

A Leicester ellen a kispadról csereként remekül beszálló Alejandro Garnacho érdemelte ki a mérkőzés legjobbjának járó elismerést, vezetőedzője érzései szerint pedig az argentin szélső megfogadja a kapott utasításait és nagy veszélyt tud jelenteni az előrejátékban.

 

"Igen, ő élvezi azt, ahogyan játszunk" - tette hozzá.

 

"Magabiztos és jó az egy-az-egy elleni szituációkban. Az olyan játékosok esetében, mint ő, ezek a részletek nagyon fontosak."

 

A jelenlegi U18-as csapat tagjai szeretnék megismételni azt a sikert, amelyben már Garnachonak is része volt, amikor 2022-ben vezetésével a klub elhódította az Ifjúsági FA-kupát, majd bemutatkozhatott a felnőtt csapatban is. Ehhez újabb lépést tettek a héten, amikor a Chelsea-t 5-1 arányban győzték le, ez a teljesítmény pedig nem kerülte el Amorim és mások figyelmét sem Carringtonban.

 

"Természetesen, ők nagyon jól teljesítenek és szükségünk is van rájuk a klub jövője szempontjából. Nagyon örülök nekik."

 

"Továbbra is keményen kell dolgozniuk, mert a Premier League egy teljesen más világ és ennek a szintnek az eléréséhez minden egyes napon fejlődniük kell. Szóval boldog vagyok miattuk és továbbra is így kell folytatniuk a megkezdett utat."


Manutd.com

Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!



Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!

Hozzászólások

Támogatás

Támogasd adományoddal
a ManUtdFanatics.hu működését!