Miért vezethetnek a progresszív fogadási rendszerek nagyobb veszteségekhez?

Fedezd fel, hogy miért jelentenek veszélyt a progresszív fogadási rendszerek a pénzedre és tudj meg többet a legjobb stratégiákról a veszteség csökkentésére! (X)


A progresszív fogadási rendszerek a leggyakrabban emlegetett stratégiák közé tartoznak, ha a szerencsejátékokról beszélünk. A folyamatos nyeremények csábítóak és ezek a rendszerek biztos módot ígérnek arra, hogy a játékosok kijátsszák a házelőnyt, ugyanakkor a valóság gyakran másról árulkodik.

Ma már csak pár kattintás elég ahhoz, hogy elérjük a legjobb és legmodernebb játékokat, mint amik a minőségi kaszinókban van, ilyen például a vulkan vegas kínálata is. Azonban a játékok elérhetősége mellett az is fontos, hogy tisztában legyünk vele, hogy milyen stratégiákat alkalmazunk. Míg egyes szerencsejátékosok azt mondják, hogy ez a rendszer a leghatékonyabb, addig sokan veszteségekben találják magukat, amikor progresszív fogadási rendszereket használnak. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy ezek a rendszerek látszólagos logikájuk ellenére miért vezethetnek nagyobb veszteségekhez.

Mik azok a progresszív fogadási rendszerek?

A progresszív fogadási rendszer tulajdonképpen egy olyan stratégia, amit bármely játékos elsajátíthat. Ennek során a játékos az előző tét eredménye alapján módosíthatja a megrakott tét nagyságát, ez két fő kategóriába sorolható:

  • Pozitív progresszió: A pozitív progresszió az, amikor a játékos növeli a tétjének méretét egy győzelem után, és csökkenti azt egy vereség után. A cél itt a győzelmi szériák kihasználása.
  • Negatív progresszió: Negatív progresszió során a játékos egy veszteség után növeli a tét nagyságát, és csökkenti azt egy győzelem után. A cél ilyenkor a veszteségek behajtása egy nagyobb nyeréssel.

Ebből már sejthetjük, hogy ezek a progressziók mennyivel kockázatosabbak, mint az átlagos szerencsejátékozás, amikor mindig csak kis tétben játszunk. A két fő kategórián belül sok más fogadási rendszert különböztethetünk meg; és bár ezek a stratégiák matematikailag megalapozottnak tűnhetnek, a gyakorlatban több pontos is megbukhatnak:

  • Martingale;
  • Fibonacci;
  • D'Alembert;
  • Labouchere.

Látszólagos kontroll

Minden progresszív fogadási rendszer középpontjában tulajdonképpen az a meggyőződés áll, hogy ezekkel a stratégiákkal és számításokkal a játékosok irányítani tudják a játékok kimenetelét és nagyobb hatásuk van az eseményekre. Ez azonban egy tévhit: abból a téves elképzelésből ered, hogy a múltbeli eredmények befolyásolják a jövőbeli eredményeket olyan játékok eseményeinél, mint a rulett vagy a kockadobás. A Martingale-rendszert használó játékos például azt feltételezheti, hogy egy vesztes széria egyszer így is-úgy is véget ér, és így a tét megduplázásával visszanyerheti a veszteségeit. Ezt remélni viszont nagyon kockázatos.

A valóságban a rulettkerék minden egyes pörgetése vagy az érme feldobása teljesen véletlenszerű. A rulettben például a piros zsebbe érkezés esélye ugyanannyi marad, attól függetlenül, hogy hányszor jelent meg egymás után a fekete. Az eredmények közötti kapcsolat hiánya tulajdonképpen azt jelenti, hogy a játékos vesztes szériákat üldöz a végtelenségig, mindezt anélkül, hogy biztos lenne benne, hogy egyszer bejön a tippje.

A limitek és fizetési korlátok szerepe

Szinte minden kaszinó fogadási limiteket ír elő, amivel csökkentheti a nagy tétes veszteségek kockázatát. A progresszív fogadási rendszerek, különösen az olyan stratégiák, mint a Martingale azt igényli, hogy egyre nagyobb tétet rakjanak meg a játékosok, minden egyes veszteség után. Bár ez elsőre úgy tűnik, hogy egy egészen kezelhető metódus, még egy alacsonyabb vesztés után is arra kényszerülnek a játékosok, hogy elérjék a játék limitét vagy az összes pénzüket eljátsszák.

Egyszerű példa erre: Martingale-rendszer

Egyszerű példával élve, nézzünk meg egy esetet, amikor a játékos 3000 Ft kezdőtétet tesz fel a játékra. Veszít, ezután pedig megduplázza a tétet 6000 Ft összegben. Egy második veszteség után a tét 12.000 forintra nő, majd 24.000 forintra, és végül 48.000 forintra.

Öt veszteség után a játékosnak már összesen 96.000 forintot kellene feltennie, hogy folytathassa a progressziót, miközben összesen már 189.000 forintot költött. Ha az asztal maximális tétje például 100.000 forint, akkor ez a stratégia gyakorlatilag használhatatlanná válik, és a játékos már nem tudja visszaszerezni a veszteségeit.

Alternatívák a progresszív fogadási rendszerekre

Számos alternatívái léteznek a progresszív fogadási rendszereknek, amik hosszú távon fenntarthatóbbak a szerencsejátékosoknak:

Sima fogadások: Az úgynevezett ‘lapos’ fogadás során minden fogadásnál ugyanazt az összeget teszik fel a játékosok, amivel csökkenthetik a kockázatot és biztosíthatják, hogy a veszteségek kezelhetőbbek maradjanak.

Nyeremény/veszteség limitek beállítása: A nyereményekre és veszteségekre vonatkozó egyértelmű, pontos limitek megállapítása segíthet abban, hogy a játékosok kezében maradjon az irányítás, ráadásul így még a veszteségek hajszolása is elkerülhetőbbé válik.

Ügyességen alapuló játékok: A játékosok olyan játékokkal játszhatnak, mint a póker vagy a blackjack, ahol a stratégia és az ügyesség jelentős szerepet játszik és jobb esélyeket kínál, mint a tisztán szerencsén alapuló játékok.

Igazság a progresszív fogadási rendszerekről

Egy szó, mint száz: a progresszív fogadási rendszerek vonzónak tűnnek, viszont több hibájuk van, mint előnyük. Egyrészt, matematikailag kissé valószínűtlenek, másrészt pedig a játékok tétlimitei és a sok lehetőség miatt kockázatosak, nem beszélve az érzelmi megterhelésről a játékos számára. Ahelyett, hogy állandó nyereményeket adnak, a legtöbb esetben nagyobb veszteséget hoznak, így a játékosnak ez a fajta stratégia érzelmileg és anyagilag is megterhelő lehet. A felelős játék érdekében érdemes inkább kis tétekben játszani.


(X)

Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!



Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!

Támogatás

Támogasd adományoddal
a ManUtdFanatics.hu működését!