Játékosértékelés: Crystal Palace 0-0 Manchester United

Lássuk a Crystal Palace elleni idegenbeli mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: nagyon nehéz kapus szempontból egy olyan mérkőzés, mely során fél félidő alatt szinte nem is találkozol a labdával, utána meg két óriásit kell védeni. Onana mindent remekül lehozott ezen a mérkőzésen, nagyon fontos hárításai voltak. 8

Noussair Mazraoui: védekezése nem volt rossz, sokszor mentett kapu előteréből, de támadáshoz nem sokat tudott hozzátenni. 7

Matthijs de Ligt: nagyon masszívan tette a dolgát, remek igazolásnak tűnik eddig meccsről-meccsre egyre magabiztosabb. 8

Lisandro Martinez: megint volt egy pillanata, amikor elgurult a gyógyszer, ha Michael Oliver lett volna a spori, lehet kiállította volna páros lábbal történt incidense miatt. Fejben nincs még rendben teljesen, ez a játékén is látszik néha, de összességében jól teljesített. 7

Diogo Dalot: ami bekktársánál is elmondható volt, az nála is. Védekezésben jól teljesített, bár 2-3 alkalommal a társaknak kellett kisegítenie, főleg a második félidőben, támadásban jól indult, de szünet után sokkal többet kellett dolgoznia hátul. 7

Christian Eriksen: az első félidő játéka leginkább rajta múlt, mindenhol ott volt, zseniális labdákat osztogatott, ám végül elfáradt és a cseréje indolkolt volt. Régi Eriksent láthattuk. 8

Kobbie Mainoo: az első 45 perc során nem sok dolga volt, de forulás után megmutatta, miért is van a pályán. Nem ez volt élete meccse, de jól teljesített. 6,5

Amad Diallo: nem a United jobb oldala volt az aktívabb ezen a meccsen. Bár két kísérlete is volt, valamint két helyzetet is kialakított, de ezeken kívül sokszor percekre eltűnt. 6,5

Bruno Fernandes: pontosan megmutatta a portugál azt, amiért voltak, akik kételkedtek leigazolásában. Azóta persze rengeteg jót kapott a csapat tőle, de ez a mérkőzés tökéletesen kiemelte a hiányosságait. Rengeteg labdát elszórt, rossz döntéseket hozott, ha jó döntése volt, sokszor a kivitelezés sikerült gyengére. Mondhatni érthető, hogy ilyen meccs is becsúszik, mert az utóbbi években nem igazán volt olyan nyara, amit végig tudott volna pihenni, rengeteg meccs van a lábában. Érett a cseréje, de ten Hag valamiért nem húzta meg. 4,5

Alejandro Garnacho: lendületesen, szívvel játszott az első félidőben, azonban szünetet követően visszaesett. Tipikusan az a meccs volt ez, amikor két osztályzatot lehetne írni neki a két félidőre és annak átlagát vehetnénk, így amit kap: 6,5

Joshua Zirkzee: nagyon érdekes a srác. Támadások építésében jól teljesített, fel lehetett rá passzlni a labdákat, amiket jól osztott le, de kapu előtt egyelőre inkább kínos a teljesítménye, mint jónak mondható. Ezen kellene javítani mindenképp. Mezőnyben remek volt. 7

Marcus Rashford: (60. percben Joshua Zirkzee helyett) ezúttal csere volt, de sajnos nem tudott hatással lenni a csapatra. Nagyon pontatlanul focizott. 5

Manuel Ugarte: (75. percben Christian Eriksen helyett) ez a srác amikor pályára lép, a szívét kiteszi. Most is hajtott, ahogy csak bírt, kellett a középpályára a fáradt Eriksen helyett. 6

Rasmus Hojlund: (75. percben Amad Diallo helyett) szinte labdához sem ért. Persze, most tért vissza sérülésből, de ez a csere sem az volt, amitől megváltást várhattunk. 5

Menedzser:

Erik ten Hag: sokadjára bizonyosodik be, hogy egyszerűen képtelen belenyúlni a meccsbe. Játszhattunk volna reggelig, talán akkor sem lőttünk volna gólt. A Palace cseréi sokat lendítettek a londoniakon, a Unitednél ez egyáltalán nem volt elmondható. A találkozóra kitalált koncepció nemvolt rossz, de a hazaiak jól reagáltak rá. 4