Játékosértékelés: Manchester City 1-1 Manchester United

Lássuk a Manchester City elleni idegenbeli mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: alig volt feladata a 90 perc során, majd a büntetőknél egy védést tudott bemutatni. 6

Diogo Dalot: Doku néha nehéz helyzetbe hozta, de a társak kisegítették. Támadásokhoz nem tudott hozzátenni, majd átkerült a bal oldalra, ahol ezúttal teljesen szürke volt. 5

Harry Maguire: magabiztosan játszott, bár a City támadói nem sok munkát adtak neki. 6

Jonny Evans: Haalandnak kisebb próbálkozásai voltak mellette, komoly lehetőséget nem engedett neki. Sajnos a büntetőjét nem sikerült értékesítenie. 5

Lisandro Martinez: bal bekk poszton kezdett és volt két hajmeresztő hibája azon a poszton, de amint bekerült középre, biztosan játszott. 6

Casemiro: elképesztő melót tett le a védelem előtt, neki is köszönhető, hogy a hátvédekre nem került óriási nyomás. Elöl is szép átadásai voltak. Ha ilyen szezonja lesz, óriási erősítést jelenthet. 8,5

Kobbie Mainoo: csendesebb mérkőzés volt ez számára, de kellettek a játékpercek. 5,5

Amad Diallo: az első félidőben toronymagasan a legjobb támadónk volt, bár tény, nem volt magasan a mérce. Fordulás után kicsit szürkébb lett. 6,5

Mason Mount: 58 percet játszott, ez idő alatt 12 átadása volt, amiből 9 talált társat. Egy olyan játékostól, akinek mozgatnia kellene a csapatot, egy ilyen számsor nagyon gyenge. Nagyon meg kellene találni a helyét, mert egyelőre kudarc a leigazolása. 4,5

Bruno Fernandes: szünet előtt szórta el a labdákat, de a második félidőre sokat javult a játéka, ami a United támadásaiban is kimutatkozott. 7

Marcus Rashford: sok szituációt továbbra is egyedül akar megoldani,amiből legtöbbször vesztesen kerül ki. 1-2 ígéretes megmozdulása volt, azonban még mindig messze a régi Rashford. 5

Facundo Pellistri: (57. percben Harry Maguire helyett) jobb bekknek érkezett, a City egyenlítő gólja előtt őt fejelte le Silva. Sokat nem tett hozzá a mérkőzéshez. 5

Scott McTominay: (57. percben Mason Mount helyett) volt egy nagy esélye arra, hogy betaláljon a City kapujába, de sajnos nem sikerült neki. 5

Alejandro Garnacho: (58. percben Amad Diallo helyett) remekül szállt be a meccsbe, góljával a vezetést is megszerezte a csapat, a büntetőjét is értékesítette. 8

Toby Collyer: (58. percben Kobbie Mainoo helyett) lendületesen szállt be és szereléseivel segített a csapatnak. 6

Jadon Sancho: (82. percben Marcus Rashford helyett) mozgott egy kicsit, majd kihagyta a büntetőjét. 0

Menedzser:

Erik ten Hag: sérülések miatt sok játékosra nem számíthatott, talán kicsit többet kockáztathatott volna, akár felállás változtatással, főleg mivel alig volt olyan játékos, akit védőként be lehetett volna vetni, de összességében meccsben volt Guardiolával, aki szintén nem a legerősebb keretével jött a meccsre. 6