Közös meccsnézés Helyszínek   |   Információk   |

Zorya Luhansk 0-2 Manchester United

2016. december 08. 20:54

rovat: Meccsösszefoglaló

A Vörös Ördögök továbbléptek az EL csoportköréből és várhatják a tavaszi folytatást.

Miután a pályát játékra alkalmasnak találták az illetékesek, a meccs a kiírt időpontban el is kezdődött. Ahogyan arra számítani lehetett, a Zorya elsősorban védekezni kívánt, majd egy labdaszerzésből gyors kontrát akartak vezetni.

Mivel a hazaiak beásták magukat saját térfelükre, így nem volt könnyű dolga a manchesterieknek, akik elképesztően nagy labdabirtoklási fölényben játszottak folyamatosan, de nehezen találtak rést.

Próbálkoztak a vendégek, mégis Sergio Romerónak akadt először dolga, amikor Kharatin 20 méteres lövését védte vetődve, szerencséjére Petriak próbálkozásánál már nem kellett hárítania, a támadó csak az oldalhálót találta el.

A United játékosai közül leginkább Paul Pogba játszott aktívan, előbb egy szép lövéssel vétette észre magát - ami azonban ha nem is sokkal, de elkerülte a kaput - majd egy fejese tévesztett célt.

Bő félórányi játék után egy roppant érdekes statisztikai adat támasztotta alá azt, mennyire passzív játékot is játszott a Zorya: 33 perc alatt a hazaiak 59 átadást tudhattak magukénak, míg a Vörös Ördögöknél ez a szám 269 volt. Óriási eltérés!

Az időjárás - bár jobb volt, mint tegnap - nem volt túl kegyes a játékosokra, talán az is közrejátszott abban, hogy rendkívül gyenge félidőt láthattunk. Szünet előtt még egy Bailly-ollózás, valamint egy rendkívül ígéretes Rooney-lövés emelhette meg a vendég drukkerek szívritmusát, de hamar lenyugodhattak, mert egyikből sem lett gól.

Fordulás után hamar megszerezte a vezetést a manchesteri alakulat. Marcos Rojo szerzet labdát a félpályán, Henrikh Mkhitaryan indult meg azonnal a játékszerrel, már a tizenhatos előtt járt, ahol egy kiváló csellel üresre játszotta magát, ami után már könnyű dolga volt és biztosan gurított a bal alsóba, 1-0 a Unitednek. Ez volt az örmény első manchesteri találata!

A bekapott gól után sem jött feljebb a Zorya, továbbra is azt láthattuk a pályán, mint előtte. Talán emiatt is változtatott a hazaiak trénere, ami nem is volt rossz húzás, mert Bonaventure beállításával élénkebb lett az ukránok támadójátéka. Bár túl sok gondot így sem okoztak Romerónak, azt legalább elmondhatták, hogy több időt töltöttek a vendégek térfelén.

Ennek ellentmond a 72. percben történt esemény, amikor egy baloldali szabadrúgást Sivakov csúsztatta meg hat méteren, az argentin hálóőr pedig nagyot mentett.

Közben a másik találkozón a Fenerbahce vezetett Rotterdamban, így a United akkor is továbbjutott volna, ha kikapott volna Ukrajnában, ám egy holland egyenlítéssel a manchesteri vezetés csoportelsőséget hozott volna Mourinhónak.

Ibrahimovic próbált tenni annak érdekében, hogy a vezetés megmaradjon, de 19 méterről leadott bitangerős lökete fél méterrel a léc fölött suhant el.

Ám ami nem sikerült a 82. percben, sikerült hat perccel később. Pogba indította a svédet, aki nem volt lesen és a kapuig gyalogolhatott a labdával, végül a kapus mellett a bal alsóba lőtt, 0-2.

A rendes játékidő utolsó másodperceiben Tim Fosu-Mensah lőtt a rövidre, de Levchenko kapust nem tudta meglepni.

A Vörös Ördögök magabiztosan nyertek és így továbbléptek az egyenes kieséses szakaszba.