Közös meccsnézés Helyszínek   |   Információk   |
ManUtdFanatics hírek

West Ham 0-2 Manchester United

2017. január 02. 20:13

rovat: Meccsösszefoglaló

Fáradtan, lassan játszva, de nagyon fontos győzelmet aratva kezdte az évet a Manchester United.

Bár két napja bajnokit játszott a United, hat játékos bent maradt a kezdőben most is. Ám a találkozó elejétől fogva látszott, hogy kissé fásultak, fáradtak a Vörös Ördögök.

A West Ham kezdte jobban a találkozót, többet volt a hazaiaknál a labda, támadóbban játszottak ellenfelüknél, de a tizedik percig komoly lehetőség nem adódott előttük. Ekkor egy szép kontrát vitt végig Bilic együttese, melyet Lanzini zárt le egy lövéssel, De Geának nagyot kellett hárítania.

Aztán a 14. perc mindent megváltoztatott. Feghouli hosszan tolta meg a játékszert, amiért próbált becsúszni, mivel látta, hogy Jones is így tesz. A két játékos csúnyán ütközött, a védő lent is maradt. Miközben ápolták és már jópár másodperc eltelt az eset óta, Mike Dean a semmiből előrántotta a piros lapot és felmutatta Feghoulinak. Kicsit erős volt a kiállítás, még csak nem is páros lábbal ment a labdáért a Kalapácsosok játékosa.

A kiállítás után a hazaiak összes játékosa beállt védekezni, beásták magukat a kapujuk előtti 35 méteres területre, amit Jose Mourinho csapata nem igazán tudott feltörni. Próbálkoztak a vendégek, sok passzal próbálták megbontani a védősorokat, de a fásultság miatt lassan járt a labda, így nem sikerült komoly helyzeteket sem kialakítani.

Szinte az egész félidő állóháborúra emlékeztetett, amit csak elvétve szakított félbe egy-egy helyzet. Így történt a 35. percben is, amikor Ibrahimovic tálalt a balon felfutó Mkhitaryan elé. Az örmény centerezett, ahol érkezett Valencia, lövését azonban Randolph kitenyerelte. A játékszer épp Lingard elé került, aki 3 méterről a kapufát találta el, melyről a kapus kezébe gurult a pöttyös. Hihetetlen, mi maradt ki.

Két perc múlva Ibra ugrott ki tökéletesen a védők közül, majd közelről, kegyetlen erővel lőtt, de ebből sem lett gól.  A két helyzet után minden visszaállt a régi kerékvágásba, a WHU védekezett, a United próbálta átjátszani a falat.

Már csak pillanatok voltak hátra az első 45 percből, amikor a semmiből hatalmas védést kellett előhúznia De Geának. Lanzini gondolt egyet és tekert 19 méterről, a spanyol kapusnak nyújtóznia kellett, hogy elérje a labdát, de elérte és mentett.

Lassan játszott a United, a gólhoz mindenképp fel kell gyorsulnia játékosainak. Ennek érdekében a második félidőre beállt Juan Mata is, aki Darmiant váltotta. Ezzel Rojo kikerült a védelem bal szélére, míg Carrick visszalépett Jones mellé a védelem közepére.

A játék képe mit sem változott a szünet után, a United felállt a hazai védelem elé és próbálta átjátszani azt. Szerencsére Mata beállításával ez könnyebben ment, mégis a Kalapácsosok előtt adódott az első hatalmas helyzet. Egy jobboldali szabadrúgást tekert középre Payet, Antonio ugrott fel legmagasabbra, ám a támadó nem találta el jól a játékszert, ami így nem ment De Gea kapuja felé. Ha ezt Antonio befejelte volna, nagyon nehéz helyzetbe került volna a Mourinho-csapat.

A 60. percben Rojo pocsék átadására csaptak le a hazaiak, Antonio kilépett az eltolódott védők között és már csak a kapus eszén kellett túljárnia, de nem sikerült neki, De Gea lábbal elképesztően nagyot hárított.

A 61. percben már 500 passznál járt a manchesteri gárda, ami a meccs végére bőven 600 fölé kúszott.

De az átadásoknál is fontosabb volt, hogy a 63. perc meghozta az áttörést. A másik csereember, Rashford kevergetett, majd visszatette Matának, aki 9 méterről csodaszépen lőtt a kapuba, 1-0 a Unitednek!

Nem sokkal később Pogba tévedett centiket, remek lövése éppen csak elsuhant a jobb kapufa mellett.

A bekapott gólra reagált Bilic, felküldte a pályára Carrollt, hátha sikerül felívelnie játékosainak a labdát a hórihorgas csatár fejére.

A West Ham feljebb lépett, egyre többször jutottak el a vendégek tizenhatosáig, ami jó volt a manchesterieknek, hiszen így könnyebben tudtak ellentámadásba váltani. Nem egy ilyen kontra után csak Randolph védése jelentette, hogy nem nőtt a manchesteri előny.

Pogba és Rashford is tüzelni tudott, de a kapus a helyén volt. Aztán a 78. percben minden eldőlt. Herrera lövését blokkolta a védelem, ám a középpályás visszaszerezte a labdát az ellenfél tizenhatosa előtt, egyből a védelem mögé passzolt, Ibra 14 méterről lőtt, a labda pedig a hálóban kötött ki, 0-2!

A megnyugtató előny tudatában a Vörös Ördögök az utolsó 10 percben leginkább a labdatartást tartották legfontosabbnak, míg a WHU támadásait egyre hamarabb megállította a vendégek középpályája.

Végül a Manchester United megérdemelten nyert. Ezen a találkozón a játékvezetés - ellentétben a szilveszteri meccsen mutatottal - ezúttal a Vörös Ördögöknek segített.