Közös meccsnézés Helyszínek   |   Információk   |

Swansea City 0-4 Manchester United

2017. augusztus 19. 15:20

rovat: Meccsösszefoglaló

Nehezen indult, nagyon nehezen folytatódott, de könnyű vége lett a Hattyúk elleni összecsapásnak.

Ahogyan az várható volt, nehéz feladat várt a manchesteriekre, hiszen a Swansea - az első 2-3 percet leszámítva - az egész félidőt 11 emberrel védekezve játszotta.

Bár az elején Ayew labdája a kapufáról kipattant, ez nem azt vizionálta, hogy a Hattyúk komoly támadásokat fognak vezetni. Nem is lett így, hisz folyamatosan a saját tizenhatosuk elé ásták be magukat. Ez a stílus nagyon nem feküdt a vendégeknek, akik nagyon kevés alkalommal találtak rést a pajzson.

A 9. percben mégis közel járt a United a gólhoz; Mata jobboldali szabadrúgása kiválóan szállt a kapu elé, Jones elvállalta - szó szerint, mert fej helyett a vállával találta el a játékszert - de a labda a lécről visszapattant mezőnybe.

Nem sokkal később Mata beadással kereste Lukakut, ám a védelem ha nehezen is, de menteni tudott.

Rashford is próbálkozott - bár ne tette volna. Az egész félidőben nagyon gyengén játszó támadó 30 méterről leadott lövését könnyedén fogta Fabianski. Marcus rendkívül rossz döntéseket hozott az első 45 percben, lehet zavarta, hogy folyamatosan kifütyülte a hazai közönség.

A Vörös Ördögök kegyetlen nagy fölényben játszottak, ám a Swansea fala jól állta a támadásokat és már úgy tűnt, gólnélküli döntetlennel vonulnak szünetre a csapatok, ám az utolsó percben egy baloldali szöglet után Pogba fejelt, Fabianskinak még sikerült a lécre tolnia a labdát, ám érkezett Bailly és a hálóba kotorta a játékszert, 1-0 a Unitednek.

Azt mondják, szünet előtt soha nem jó gólt kapni, remélhetőleg ezzel a hazaiak kicsit kinyílnak majd és több területük lesz a manchesterieknek.

A második játékrész elején jóval többet foglalkozott a támadással a hazai alakulat, de igazán komoly lehetőség nem adódott Ayew-ék előtt. Eközben a United sokkal inkább a védekezést vette elő, Lukaku alig találkozhatott a labdával. Sokszor nagyon fejetlenül vágták előre a labdát a vendégek ahelyett, hogy megtartották volna.

Ahogy telt az idő, a meccs kezdett egyre alacsonyabb színvonalat megütni, ám az utolsó tíz percre minden megváltozott. A manchesteriek négy perc alatt három gólt lőttek, miközben a Hattyúk teljesen szétestek. Előbb Mkhitaryan remek passza után Lukaku lőtt a hálóba, majd Pogba labdaszerzését követően ismét az örmény készített elő, Pogba pedig a kapuba emelt.

Sőt, a csereként beálló Martial is betalált, ő egy nagyszerű lövéssel vette be a bal alsót, amivel már 4-0 volt a vendégeknek. Nem így indult, 80 percig nem is látszott, hogy ebből megint lehet négy gól.

A hátralévő néhány perc már nem hozott újabb gólokat, így a Vörös Ördögök újabb négygólos sikerrel megőrizték első helyüket a tabellán.