Közös meccsnézés Helyszínek   |   Információk   |
ManUtdFanatics hírek

Manchester United 4-1 West Ham United

2016. november 30. 22:56

rovat: Meccsösszefoglaló

Zlatan Ibrahimovic és Anthony Martial dupláival magabiztos győzelmet aratott a Manchester United.

Várható volt, hogy Jose Mourinho - aki ezen a meccsen töltötte le egymeccses eltiltását - ezúttal sem fogja felküldeni a pályára ugyanazt a csapatot, mint az előző mérkőzésen. Ismét több poszton is változtatott a portugál, de örömteli, hogy Phil Jones 2014 decembere után tudott először négy egymást követő mérkőzésen a kezdőbe kerülni.

Mint vasárnap, most is gólt hozott a második perc, de szerencsére ezúttal ellenkező előjellel. Rooney indította Mkhitaryant, aki a tizenhatos vonalánál sarokkal játszott Zlatan elé. A svéd támadót Kouyaté két kézzel próbálta lerántani, de Ibra megállíthatatlan volt és könnyedén lőtt Adrian kapus mellett a jobb alsóba, 1-0 a hazaiaknak. A gól után a csatárt ápolni kellett. A visszajátszáson jól látszott, hogy a kapus nyújtott lábbal beleszállt ellenfele térdébe, mégis a pályán maradhatott.

Nem kellett sokat várni az újabb helyzetekre, Ibrahimovic lőtt ismét, de Adrian hárított, a kipattanót Martial próbálta bekotorni, de a West Ham hálóőre ezúttal is a helyén volt.

Tíz perc játék után kissé szétszakadt a pálya, a középpályán nem sok ellenállás érte a játékosokat, így szinte egymás után jöttek a kontrák. Először a United futott el a jobb szélen, Ibra került ki szélre és próbált beadni, de a védelem szögletre mentett. A sarokrúgást túlélte a WHU, majd 2-1-ben rohanhattak a hazai kapu felé. Kezdett meleg lenni a helyzet, ám Rojo nagy sprint végén nagyszerűen szerelt, elhárítva a veszélyt.

Szöglettel jöhettek a vendégek, ám a beadást lefülelték a hazaiak és azonnal indultak is a másik kapu felé. Valencia rohant, Martialt játszotta meg, aki el akart futni Obiang mellett, a védő azonban feltartóztatta - szabálytalanul. A szabadrúgás a tizenhatos sarkától Rooney révén szállt a hosszú alsó felé, ám Adrian szép vetődéssel szögletre tolta a játékszert.

A 18. percben is villámgyors ellentámadást vezetett a hazai gárda, amit Martial -nem épp a legjobb - lövése zárt le.

Nem sokkal később Herrera is próbálkozott, majd Zlatan szánta el lövésre magát, ám egyikük sem tudta növelni a hazai előnyt.

Sőt, az előny növelése helyett elolvadt az a 35. percben, amikor a Kalapácsosok a bal szélen jöttek ketten Valencia ellenében, Payet beindult befelé, majd 21 méterről tüzelt, De Gea nem volt a helyzet magaslatán, kijött róla a labda, amire Fletcher csapott le, megszerezve első gólját új csapatában. Mondhatnánk, hogy mindig öröm, ha egy Unitedben nevelkedett játékos eredményes tud lenni, de ez nem ilyen pillanat volt.

Sajnos a bekapott gól megfogta a Mourinho-csapatot, a WHU pedig kicsit feljebb is lépett, ám komolyabb helyzetek nem jöttek a londoniaktól.

A szünetre vonult csapatok közül a manchesteriek lehettek csalódottabbak, hiszen sokkal többet tettek a vezetés megszerzéséért, de ez egyelőre váratott magára.

Ám nem sokáig, mert a második félidő 3. percében Martial előnyhöz juttatta csapatát. Valencia az oldalvonal mellett sarokkal tette le Mkhitaryannak a labdát, aki előtt hatalmas terület nyílt, betört a tizehatosra, majd nagyon okosan gurított az érkező Martial elé. A francia támadó 12 méterről nem hibázott, 2-1 a Unitednek.

A gól kissé lecsendesítette a mérkőzést, legalábbis az első 45 perchez képest mindenképp, ám 1-2 tetszetős pillanat így is született, mint például Rojo hihetetlen sprintje, mely végén messziről szerelt becsúszva, kisegítve ezzel Carricket.

Az 56. percben Rooney adott gólpasszal felérő átadást Martialnak, kinek lövését a vendégek kapusa védeni tudta. Úgy néz ki, a West Ham kapusai a manchesteriek ellen teljesítenek top formában...

Öt perccel később Ibra 24 méterről leadott bombaerős szabadrúgása majdnem túlment Adrianon, de csak majdnem, végül megszerezte a játékszert.

Egy perc múlva már csak a hálóból tudta kiszedni a labdát a kapus. A londoniak térfelén szerzett labdát a United, Ibra öt védő között adott labdát Valenciának, az ecuadori laposan lőtt középre, ahol érkezett Martial és közelről a kapuba talált, 3-1!

Úgy tűnt, a csapatok kezdtek beletörődni az eredménybe, ez a Vörös Ördögök részéről érthető is lett volna, ám a vendégeknél nem. Mégsem tudtak sok eredményes dolgot végrehajtani, pedig Bilic még cserékkel is próbálkozott, ám azok sem sültek el igazán jól.

Zlatan még nem tett le arról, hogy duplázzon, de 8 méterről leadott sunyi lövését is hárította Adrian. A túloldalon Fernandes próbált szépíteni az eredményen, de Rojo blokkolt.

Percek voltak hátra, amikor végre - először a szezonban - pályára lépett Bastian Schweinsteiger. Az Old Trafford közönsége is nagyon várta már ezt a pillanatot.

A ráadás pillanataiban Feghouli kétszer próbált gólt szerezni, de egyszer sem sikerült. Már csak másodpercek voltak hátra, amikor Herrera nagyot harcolt az ellenfél tizenhatosán belül, majd középre lőtt, megtalálta Ibrahimovic-ot, aki 5 méterről hálóba lőtt, ezzel neki is sikerült a duplázás.

A manchesteriek teljesen megérdemelten győztek ma este és ha Adrian nem olyan jó kapus, mint amilyen, akkor Bilic már a második félidőre úgy küldhette volna ki csapatát, hogy a legfontosabb, ne sérüljön meg senki az Arsenal elleni bajnokira készülve.

Ibrahimovic, Mkhitaryan és Martial ma nagyon jól teljesített, vezetésükkel nyert Mourinho csapata.