Közös meccsnézés Helyszínek   |   Információk   |
ManUtdFanatics hírek

Manchester United 3-1 Sunderland

2016. december 26. 17:58

rovat: Meccsösszefoglaló

Gyönyörű ajándékkal lepte meg a Manchester United a szurkolóit - a csapat magabiztosan nyert a Sunderland ellen.

Jose Mourinho szinte azt a csapatot küldte pályára, amit sokan vártak. Henrikh Mkhitaryan felépült, már a kispadon ült, közben Wayne Rooney a keretbe sem került. De mivel sűrű a program, a csapatkapitány valószínűleg lehetőséget kap a következő találkozón.

Már a meccs elején tudatosítani akarta a hazai gárda a Sunderlanddel, hogy a vendégeknek sok lehetőségük nem lesz támadni. A Vörös Ördögök az első pillanattól támadólag léptek fel, és megnyomták az első tíz percet, bár ordító helyzetig nem jutottak.

A Fekete Macskák túlélték a találkozó elejét és feljebb merészkedtek, sikerült is néhányszor átlépniük a felezővonalat, de ez csupán néhány percig volt így, és a United ismét beszorította ellenfelét saját tizenhatosára.

A 20. percben van Aanholt végezhetett el szabadrúgást 19 méterre David De Gea kapujától, de a hosszúra érkező labdát a spanyol kapus látványos vetődéssel hárította. A következő percben egy felívelt passzot szeretett volna lekezelni Juan Mata, ám Djilobodji ellökte őt a tizenhatoson belül, Atkinson azonban továbbot intett. Érdekes szituáció volt, mert a védő egyáltalán nem a játékszert, hanem az ellenfelét nézte és nem is akart mást, mint fellökni őt.

A 27. percben az aktívan focizó Paul Pogba és Jesse Lingard kényszerítőzött az ellenfél tizenhatosánál, a francia kiváló tekerését Pickford kapus szögletre tolta.

Közel félóra telt el a mérkőzésből, amikor van Aanholt beadása után alakult ki nagy kavarodás a manchesteri kapu előtt. Előbb Anichebe lövését védte lábbal De Gea, majd Defoe szeretett volna gólt lőni, de lövése előtt a kapus beleért a labdába, amit így nem tudott jól eltalálni az angol csatár.

Percekkel később ismét Pogba tüzelt, de Pickford könnyen védett, majd a 37. percben a francia középpályás 15 méterről leadott bombája ha centikkel is, de a léc fölött suhant el sajnos.

A 39. perc végre meghozta az áttörést. Zlatan a tizenhatos széléről a felfutó Daley Blind elé tálalt, aki a labdaátvétel után kilőtte a hosszú sarkot, megszerezve a vezetést a Vörös Ördögök számára.

Három percre rá Lingard próbálkozása kerülte el a kaput, majd Pogba akrobatikus lövését védte a vendégek portása.

A szünet előtt még egy komoly lehetőség adódott a manchesteriek előtt, Mata végzett el remek helyről szabadrúgást, de Pickford szögletre tolta a jobb alsóba tartó labdát.

Fordulás után is lendületben maradt a hazai gárda, Ibra, Pogba és Herrera is lött, de egyikük sem tudta növelni csapata előnyét.

Öt perc sem telt el, amikor Antonio Valencia beadását Pogba fejelte meg 8 méterről, de ezúttal sem sikerült betalálnia. Nagyon akart a francia játékos, de csak nem akart összejönni neki a gól.

Az 52. percben Mata adott zseniális labdát Ibrahimovic-nak, aki már csak a kapussal találta magát szembe, de lövése fölé szállt.

Ander Herrera is próbálkozhatott, nem is egyszer, de átlövései nem igazán sikerültek - vagy nem talált kaput, vagy a védők blokkoltak.

Jose Mourinho pályára küldte örmény támadóját, aki szinte az első labdaérintéséből veszélyeztetett, de lövése ha centikkel is, de elkerülte a kaput.

Húsz perc volt hátra, amikor a Sunderland kezdett feljebb kapcsolni és több pontrúgás is jutott nekik, ám ezeket a hazaiak nagyszerűen kivédekezték.

Már-már megfordulhatott néhány drukkerben, hogy a csapat otthon megint csak egy góllal vezet és az ellenfél kezd feljönni, ám a 82. percben minden eldőlt. Pogba szerzett labdát a félpályán, ketten mentek kapu felé egy védővel szemben, a középpályás jó ütemben adta a labdát Ibrának, aki a kapus mellett a hálóba passzolt, 2-0!

Sőt, négy perc múlva olyat látott az Old Trafford közönsége, amit nem sűrűn. Sok csodaszép találatot megélt már ez a stadion, ma is született egy. Valencia passzolt Ibrának, a svéd csatár jobbról remek beadást küldött kapu elé, Mkhitaryan pedig sarokkal a hosszú felsőbe varázsolta a játékszert. Apró szépséghiba, hogy az örmény támadó lesen állt, de sem a partjelző, sem a játékvezető nem jelzett, így már 3-0-ra vezettek a hazaiak.

Szép lett volna, ha kapott gól nélkül lehozza a meccset, ám a semmiből Borini kegyetlen nagy gólt varrt a jobb felsőbe, amivel szépített a Sunderland.

A végére még maradt egy szabadrúgás tökéletes helyről, amit Zlatan tekert el a sorfal mellett, de Pickford hárított, a csatár így "csak" egy góllal és két gólpasszal zárta a mérkőzést.

A manchesteriek megérdemelten szerezték meg a három pontot, olykor nagyon szépen játszva, végig kézben tartva a találkozót. Több kiváló teljesítmény is volt a csapatban, Pogba, Mata, Ibrahimovic és Micki is hatalmasat játszott ma délután.