Közös meccsnézés Helyszínek   |   Információk   |
ManUtdFanatics hírek

Manchester United 2-0 Hull City

2017. január 10. 22:55

rovat: Meccsösszefoglaló

Mata és Fellaini góljaival a Manchester United legyőzte a Hullt és közel áll ahhoz, hogy visszatérjen a Wembley-be.

Mivel Zlatan Ibrahimovic megbetegedett, így Jose Mourinhónak át kellett gondolnia kezdőcsapatát, ami ezúttal is több változáson esett át az előző mérkőzéshez képest.

A svéd csatár helyett Marcus Rashford került előre, míg Paul Pogba kissé visszavontabban játszott a szokásoshoz képest.

Az első percben remekül passzolgattak a vendégek, a United csak kergette a labdát, de körülbelül ennyi öröm jutott a Hullnak az első 45 perc során.

Ugyanis ezután az egész játékrész a Vörös Ördögökről szólt. Bár nem játszott olyan nagy tempóban és olyan látványosan Mourinho csapata, mint az utóbbi hetekben, mégis rengeteg lövést eresztett meg Jakupovic kapujára.

A sort Juan Mata kezdte, aki Matteo Darmian remek játéka és passza után lőtt 16-ról, ám a kapus védeni tudott. Őt Henrikh Mkhitaryan, majd Antonio Valencia követte, de egyikük sem talált kaput.

Közben Wayne Rooney labdaeladása után Maguire tört előre és csinált bolondot a hazai védelemből, de lövését David De Gea könnyedén hatástalanította.

A 28. percben Pogba közel 30 méterről lőtt ki egy rakátét, Jakupovic-nak gondot okozott, de végül jól megoldotta a helyzetet. Rashford sem akart lemaradni a társaktól, a fiatal csatár 23 méterről leadott lövése centikkel suhant el a léc felett.

Az első 30 perc után Snodgrass vezérletével kétszer is eljutott a Hull a hazai kapuig, először a középpályás szabadrúgása került Diomande elé, aki 11 méterről fejelt a kapufára. De Gea csak szemmel követte a labda útját, tőle becsoroghatott volna - vagy inkább kapufára tolta a nézésével. Végül a partjelző intésére a játékvezető lest ítélt - rosszul, mert nem volt az.

Nem sokkal az eset után Snodgrass jobbról tört befelé és lőtt, ám De Geának nem okozott gondot.

A félidő végén is inkább a manchesteriek próbálkozásaival teltek a percek, ám annak ellenére sem sikerült gólt szereznie a csapatnak, hogy az idei szezonban a meccsek harmadik 15 perce rendkívül eredményes.

Fordulás után kicsit esett a meccs amúgy sem óriási irama, de a Vörös Ördögök továbbra is hatalmas fölényben játszottak. Az első félidei sok lövést a második félidőben nem követte annyi, de azért így is voltak lehetőségek a hazaiak előtt.

Az első az 51. percben, amikor Pogba elképesztő hosszú labdával hozta nagy helyzetbe Rooney-t, aki 9 méterről ellőtte a labdát, ami a hosszú kapufa előtt suhant el.

Percekkel később Pogba próbálkozását blokkolta a Hull védelme, mely az 56. percben csak asszisztált a manchesteri vezetéshez. Valencia beadása szállt át a hosszúra, ahol Mkhitaryan lefejelte emberét és visszafejelte a játékszert, amit Mata közelről a kapuba kotort, 1-0 a Unitednek!

A bekapott gól sem jelentette azt, hogy a United meghúzgálta a Tigris bajuszát, hisz a Hull semmivel nem lett aktívabb. Nem úgy a hazaiak, akik - köszönhetően Martial beállításának is - emeltek az iramon és folyamatosan az ellenfelük tizenhatosa előtt voltak.

A 73. percben Pogba járt közel a gólhoz, 23 méterről végzett el szabadrúgást, ami végül a kapufáról visszapattant a mezőnybe. Nagyon szépen kivitelezett pontrúgás volt.

Az utolsó tíz percben még nagyobb fokozatban játszott a manchesteri gárda, aminek meg is lett az eredménye, hisz a 87. percben Darmian beadását a csereként beállt Marouane Fellaini fejelte a hálóba, 2-0!

A Vörös Ördögök végig kézben tartották az összecsapást és kétgólos előnnyel utazhatnak a visszavágóra.