Közös meccsnézés Helyszínek   |   Információk   |
ManUtdFanatics hírek

Manchester United 1-0 Tottenham Hotspur

2016. december 11. 17:13

rovat: Meccsösszefoglaló

A jobb csapat ezúttal nyerni tudott az Old Traffordon. Mkhitaryan gólja döntött, akit később hordágyon vittek le.

Jose Mourinho a kezdőcsapatban hagyta Henrikh Mkhitaryant, aki a Zorya elleni EL-meccsen remekelt, ám Eric Bailly ezúttal csak a kispadra ült le.

Jól indult a találkozó, mindkét csapat nagy tempóban játszott, ám a Uniteden látszott, hogy próbálja irányítása alá venni a meccs menetét.

Már a második percben hatalmas lehetőség adódott a hazaiak előtt; Mkhitaryan kiváló átadásával indult meg Zlatan a jobb oldalon, laposan a tizenhatos vonalára játszott, ahol Paul Pogba érkezett, lövését azonban Lloris védeni tudta.

A másik kapu előtt Son próbált veszélyeztetni, de tekerése egy méterrel elkerülte a bal felsőt. Nem sokkal később Phil Jones és Dele Alli harcolt a hazai kapu előtt egy beadásért, amiről végül a londoni játékos lemaradt, így David De Geának nem kellett beavatkoznia.

Nem úgy a 18. percben, amikor Eriksen szabadrúgását hárította - beakadt volna a jobb alsóba.

A félidő felénél beszorította ellenfelét a United és egy csodaszép támadás végén Carrick átadását Herrera gurította középre az érkező Mkhitaryannak, az örmény lövését azonban blokkolta a védelem. A szöglet után Herrera lőtt 22-ről, ám Lloris fogta a próbálkozást.

Percekkel később Carrick lába sült el, Lloris szerencséjére a labda egy védőről szögletre pattant. A céltudatos játéknak meg is lett az eredménye, a 29. percben a félpályán szerzett labdát a hazai alakulat, Herrera zseniális passzal ugratta ki Mkhitaryant, aki a kapusra vezethette a játékszert, majd kegyetlenül a léc alá bombázott, 1-0 a Unitednek!

A gól után még magabiztosabban játszottak a hazaiak, és folyamatosan próbálkoztak, hogy megduplázzák előnyüket, ám a Spurs védelmét nehéz volt áttörni. Egy alkalommal Ibrahimovic-nak sikerült, miután Valencia beadását megszelídítette, de lövését Lloris védte.

A másik oldalon Son löketét tolta léc fölé látványosan De Gea, aki magabiztosan tette a dolgát egész félidőben, már amikor volt mit tennie.

A manchesteriek teljesen megérdemeltem mehettek előnnyel a szünetre, sokkal többet tettek a gólért ellenfelüknél.

A második játékrész elejére feljebb kapcsolt a Spurs, előbb Eriksen lövését kellett védenie De Geának, majd az 55. percben egy baloldali szabadrúgás szállt be a kapu elé, a védelem nagyon elnézte, így Wanyama teljesen üresen fejelhetett hat méterre a kaputól, de szerencsére a középpályás elvétette a kaput.

Bő tíz percig tartott a vendégek fölénye, a United kezdte ismét átvenni a meccs irányítását és ismét az történt a pályán, amit Carrickék akartak.

A 63. percben centikre volt Pogba attól, hogy 2-0 legyen az állás. 24 méterről kiválóan tekert egy szabadrúgást, Lloris mozdulni sem tudott a labdára, ami azonban a kapufa és a léc találkozásánál csattant, majd visszapattant a mezőnybe. Nagy harc ment a lepattanóért, Herrera elesett a tizenhatoson belül, de Madley játékvezető továbbot intett.

Egy perccel később gyors ellentámadást vitt végig Mourinho csapata, Pogba hozta fel a labdát, majd kijátszott a szélre Mkhitaryannak, aki betört a tizenhatosra, majd visszagurított a franciának, aki 15 méterről lőtt, Lloris a rövidnél állt és hárított.

A 70. percben Eriksen veszélyeztetett, pontrúgását azonban De Gea kitolta a jobb alsó elől. Közben Harry Kane tovább folytatta gólcsendjét, már ami a United elleni mérkőzéseket illeti, momentuma sem akadt a csatárnak.

Tíz perc sem volt hátra, amikor Mkhitaryan rohant előre, majd Rose hátulról rácsúszott. Ápolni kellett az örményt, akit később hordágyon kellett levinni. Hihetetlen, hogy ha egy játékos végre formába lendül, egy belépő miatt hetekre kiesik.

Az ápolás miatt hat perc ráadást mutatott a negyedik játékvezető, ám a Spurs nem tudott komoly veszélyt kialakítani, így hosszú idő után a United végre megnyert egy bajnokit otthon. Bár maradt a hatodik helyen a csapat, de három pontra megközelítette a mai ellenfelét, és a City-n is hozott hármat.

Remek csapatmunka volt a mai (is), megérdemelt győzelmet aratott a gárda!